IzveštajTIMSSa
Постигнућа ученика наше школе у Студији TIMSS 2015.
14/01/2017
Obavestenje2
Креативне радионице (ликовне и литерарне) за време зимског распуста
29/01/2017

Угледни час “Човек који је измислио двадесети век”

NikolaTesla5

У уторак 27.12.2016. одржан је угледни час на тему „Човек који је измислио двадесети век“ као корелација техничког и информатичког образовања, српског језика и енглеског језика. Ученици осмог разреда (8-1, 8-2, 8-3, 8-4, 8-5, 8-7)  представили су лик и дело Николе Тесле уз помоћ наставница :Мирјане Светозаревић, Маријане Бачанин и  Марије Полимац.

Циљ часа био је упознавање ученике са ликом и делом Николе Тесле уз коришћење корелацију међу предметима како би се успоставила веза између теоријског и практичног, функционалног знања.  Мотивисати ученика на истраживачки рад. Оспособити ученике за разне врсте функционалног читања. Подстицати ученике да самостално откривају  и анализирају. Охрабривати ученике да се усмено изражавају. Оспособити ученике да користе интернет и могућности самосталног прављења едукативних филмова у образовне сврхе. Неговати тимски дух.

За овај час је направљен  и едукативни филм “Теслин зрак” који можете погледати овде.

Час је, према мишљењу учесника и посматрача, у потпуности остварио свој циљ и мотивацију за организовањем овакве пројектне наставе.

Детаљније у извештају овде.

Више слика са овог догађаја погледајте овде.