Obavestenje2
Креативне радионице (ликовне и литерарне) за време зимског распуста
29/01/2017
Andjela1
Успеси наше ученице Анђеле Димиријевић
17/02/2017

Извештај о раду креативне радионице за време зимског распуста

IMG_7554

На иницијативу  Иване Младеновић Ћирић,  Школски одбор је усвојио предлог да се за време зимског распуста  одрже креативне радионице. Од 30.01. до 03.02. 2017. године у нашој школи одржане су  ликовне и литерарне радионице за ученике  4.(19 ученика), 5.(1 ученик) и 6.разреда (2 ученика), од 10:00 да 12:00 сати. Циљ ових активности је подстицање креативних способности кроз игру, развијање маште, смањење вршњачког насиља, као и подстицање социјализације. Ученицима је у опуштеној атмосфери омогућено да осете радост стварања, да подстичу самопоуздање и усмеравају пажњу што ће им касније помоћи и у савладавању школског градива. Кроз ликовне радионице које је водила Марија Ружић, и литерарне и драмске које су водиле наставнице Ивана Алексић и Милена Биберовић, деца су створила своја мала уметничка дела која су плод њихове маште и креативности. Допринос реализацији радионица дали су и учитељи  4.разреда Јелена Коблишка, Тања Шушњић и Иван Алексић.

Након завршених радионица организована је изложба ученичких радова. Посебно уживање деци је приуштила посета познатог дечијег песника Милоја Дончића који је школи поклонио књиге, причао са ученицима и читао њихове песме и приче.

Детаљнији извештај погледати овде.