rsz_nemacki
Републичко такмичење из немачког језика
16/05/2017
Atletika
Бронзана медаља за атлетску екипу школе на републичком такмичењу
26/05/2017

Литије поводом Св. Василија Острошког

svo

У петак 12.5.2017.године, на дан св.Василија Острошког одржане су литије са почетком у 17 часова на којима су учествовали ђаци из школе ”Душан Радовић”, полазници секције за црквено појање у оквиру предмета  верска настава, коју води проф. Милена Биберовић. Свечана поворка, предвођена владиком Теодосијем, и свештенством кренула је од МЗ Медијана ка новоизграђеној цркви св.Василија Острошког која се налази преко пута ДИС-а. Ђаци су употпунили овај свечани програм својим песмама, које су на крају литије отпевали на бини испред цркве:

Песма светом Василију Острошком, Помози нам вишњи Боже, Спаси Боже људе своје, Хајте децо Христос зове, Знаш ли ко те љуби силно.У програму су учествовали ђаци трећег и петог разреда, полазници секције за црквено појање.