Поводом Дана школе посета ученика ОШ „Иван Вазов“ из Видина
03/01/2019

Посета деце предшколских установа

zvoncici3

Деца из предшколских установа “Пчелица”, “Звончић”, “Петар Пан” и “Лептирић” посетила су ОШ “Душан Радовић” и разгледала учионице и кабинете.

У оквиру ових посета била је организована и посета библиотеци у оквиру обавезних активности предшколских установа да се обиђу дечје библиотеке у граду. Приликом посете деца су се упознала са радом школске библиотеке чији ће чланови бити већ следеће школске године. Деци је објашњено на кој начин ће се уписати у библиотеку, на кој начин ће водити рачуна о изнајмљеним књигама из библиотеке, о понашању у библиотеци и другим активностима везаним за школску библиотеку. Након тога уследило је разгледање књига, полица, просторије библиотеке…

Својим питањима и размишљањем деца су показала интересовање за књигу, за читање и обећала да ће следеће године када буду ученици наше школе и чланови школске библиотеке, бити веома активни читаоци.

11.12.2018. нашу школу су посетила деца предшколске установе “Пчелица” у пратњи васпитачица Љиљане Младеновић, Жиже Вучковић и Благице Радуловић.

pcelica3 pcelica2 pcelica1

13.12.2018. у пратњи васпитачица Мирјане Живановић, Тијане Нуреин, Иване Тодоровић, Милице Јанковић и Марије Михајловске посетила су нас деца предшколске установе “Звончић”

zvoncici1  zvoncici4 zvoncici2

14.12.2018. посетила су нас деца из предшколске установе “Петар Пан”