stop-nasilje-890x395_c
Обавештење о едукацији за родитеље о вршњачком насиљу
25/11/2019
IMG-61f0f2dfa71d1d78d190528fa964676b-V
У сурет Дану школе
28/11/2019

Пријатељи су као звезде – угледни час

slika 1

Међународи дан толеранције обележава се 16. новембра, са циљем да подсети на једнакост свих људи без обзира на разлике,и важност поштовања права сваког човека. Истовремено, да укаже на разлике међу људима као на богатство овог света, са оштрим осуђивањем дискриминације која неретко води у деструктивно понашање према маргинализованим појединцима. У нашој школи изведен је драмски приказ комада ″Пријатељи су као звезде″ са циљем да се ученицима  подигне свест о вршњачком насиљу које се испољава кроз исмевање, понижавање, ругање, избегавање, а често може доћи и до физичког насиља. Деца која трпе насиље су најчешће стидљива, осетљива , ″штребери″…Циљ часа је био да представом делује као превентивном мером против било које врсте насиља, да укаже на све негативне аспекте ове појаве, а истовремено да апострофира пријатељство као највишу моралну вредност међу људима, кроз спој прошлости, дату кроз ликове наших великих стваралаца Душка Радовића и Меше Селимовића, и садашњости школског живота.

Наставници Грађанског васпитања : Ивана Алексић и Бојан Кравец

slika 1 slika 2 slika 3 slika4 slika 5