Дечја права - Стоп вршњачком насиљу

Ученици  првог, другог, трећег и четвртог разреда дружили су се у уторак, 6.12. 2022.  са гостима песницима Савеза књижевника у отаџбини и расејању. Осморо песника, чланова нишког огранка овог удружења, казивало је стихове и са ученицима разговарало о различитим начинима решавања неспоразума уз уважавање туђег мишљења. Гостовали су песници Марија Јотић, Милорад Мића Цветковић, Живкица Мила Поповић, Миљана Игњатовић Кнежевић, Мирослав Мишо Бакрач, Миљана Јовановић, Драгана Деспотовић и Милосав Петровић.
Основце су посебно обрадовале песме композитора Милорада Цветковића и његовог сина Николе Милорадовића, који су се придружили уз пратњу гитаре и кларинета.
Гости су даривали школској библиотеци књиге стихова, као успомену на ово дружење које полако прераста у традицију с обзиром на то да се већ четврти пут дешава у нашој школи.
Организатор овог скупа у коме су учествовали и учитељи првог,другог, трећег и четвртог разреда је учитељица Мирјана Игрутиновић.