У петак, 22.05. ученици 6/6 са наставницима Миљаном Марушић и Љубишом Мишић посетили су Рециклажни центар у Медошевцу. Посета је реализована у оквиру наставне теме „Рециклажа“ која се изучава у свим разредима из предмета техника и технологија. Посета је била организована и стручно вођена од стране управника центра Горана Ђорђевића уз пратњу сарадника. Ученици су се упознали са процесом довоза, сортирања и паковања отпада. Сазнали су који су материјали рециклабилни, а који нису. Видели су погон за уситњавање пластике као и балирану пластику спремну за даљу продају. У Рециклажном центру одваја се пластика, стакло, метал, гуме, папир… Као допринос рециклажи доставили смо старе пројекте ученика. Сазнали су да у Нишу постоје 3 рециклажна дворишта и да тамо можемо доставити оно што нам не треба. Научили су важност рециклаже у смислу уштеде енергије, заштите животне средине и штедње сировинских ресурса.