Дана 29.5.2026. група ученика петог разреда са наставницом биологије посетила је Научни клуб у Нишу, где су присуствовали изложби и радионици о урбаним опрашивачима у оквиру пројекта „Дечији еколошки камп на Медијани“. Током посете ученици су имали прилику да слушају предавање о значају опрашивача за природу. Након предавања учествовали су у радионици и квизу знања, кроз које су на занимљив и интерактиван начин проширили своја знања о урбаним екосистемима и важности заштите биодиверзитета. Ученици су добили и едукативни материјал који ће им помоћи у даљем учењу и истраживању ове теме. По повратку у школу, ученици су на часу поделили своја искуства и стечена знања са другарима из одељења, чиме су допринели ширењу еколошке свести и подстакли интересовање за очување природе.